Yandex çeviri ve bütün özellikleri

Yandex çeviri metin görüntü veya ses ile istediğiniz bir dilden başka bir dile translate yapabileceğiniz bir yazılımdır.Pazar lideri Google’ın yanı sıra bir çok arama motoru benzer hizmetler vermektedirler. kullanıcılarına akıllı ürünler ve hizmetler sunan bir teknoloji şirketidir.

Yandex’in küresel amacı, kullanıcılarına çevrimiçi ve çevrimdışı dünyada daha rahat hareket etmeleri için yardımcı olmaktır. 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Yandex, kullanıcılarına ilk günden bu yana en üst seviyede arama ve bilgi hizmetleri sağlamakta; ulaşım, navigasyon ve mobil uygulama alanlarındaki lider ürünlerini dünya genelindeki milyonlarca kullanıcı ile buluşturmaktadır.

Yandex çeviri girişi nasıl sağlanır

yandex-ceviri-sayfası
yandex-ceviri-sayfası

Yandex bağlantısına tıklayıp sayfaya giriş yaptıktan sonra birçok özelliklerde kullanım sağlanabilir. İşte yandex çevirici özellikleri;

Yandex çeviri Metin çevirisi yapmak için yapılması gerekenler

Sayfamıza giriş yaptıktan sonra metin tercüme bölümüne istediğimiz yazıları girip istediğimiz dile tercüme etmek mümkün. tercüme yapıldığında eğer iyi tercüme edilmişse tercümenin iyi olduğu konusunda bu çeviri iyi butonuna basılarak yönlendirilebilinir. Aynı zamanda yazdığınız metni seslendir butonuna basarak sesli dinleyebilirsiniz.

yandex-mikrofon-çeviri
yandex-mikrofon-çeviri

Kırmızı ok işaretiyle gösterilen yerden eğer yazmak istemiyorsanız Mikrofon butonuna tıklayıp kullandığınız browser’in mikrofonunuzu tanımasından sonra istediğiniz metini ses yoluyla okuyabilir ve yandex çeviriye neyi çevirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Yandex Ekran Klavyesi

Ekran klavyemizi kullanarak tüm metinlerimizi ekran klavyesi sayesinde istediğimiz metinleri çevirebiliriz .

yandex-ekran-klavyesi
yandex-ekran-klavyesi

Ekran klavyesini açmak için Bilgisayarımızda başlat butonuna tıklatıkdan sonra ekran klavyesi yazıp açabiliriz.

yandex-web-sitesi-çeviri
yandex-web-sitesi-çeviri

Web sitesi butonuna tıkladıktan sonraki adımda bir başka yandexin hizmeti iste gezinmek istediğiniz yabancı dillerde yazılmış sayfaları ile gezebilme imkanıdır.En soğda bulunan panelde ise sayfanın orjinali ve çevrilmiş halini tek sayfada görüntülemek için kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Çevir butonunun sol tarafındaki boş alana çevirmek istediğiniz sayfanın adresini yazarak sayfanın çevirisini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda BBC haber kanalının web sitesinin türkçe diline çevrilmiş örneği vardır.

bbc-çevirilen-sayfa
bbc-çevirilen-sayfa

Belge Çeviri

Bir başka hizmet ise belge çeviridir.Çevirilebilinir belge uzantıları şunlardır.

yandex-belge-çeviri
yandex-belge-çeviri
  • .doc
  • .docx
  • .pdf
  • .xls
  • .xlsx
  • .ptt
  • .pptx

Yükle butonuna tıkladıktan sonra belgemizin bilgisyaarda kayıtlı olduğu klasöre gidip seçip onaylamamız gerekmektedir.

Görsel Çevirici

yandex-resim-çevirici
yandex-resim-çevirici

Sol üst panelden görsel butonuna tıkladıktan sonra belge çevirici gibi bir yükle butonu çıkmaktadır. Bu adımdan sonra görselimizi bulunduğu klasörden seçip yükle butonuna bastığımızda sistem görseli sayfaya yüklüyor ve çeviriyor. Sistem tüm görsellerdeki yazıları tarıyor. Burada çevrilen kelimenin üstüne imlecimizi sürüklediğimizde hangi dile çevrilmesini istiyorsak sonuçları o dilde gösteriyor

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki ver
+1
+1
2
+1
+1
+1
+1
+1

Bir Cevap Yazın