Saç Sırları , Pratik Bilgiler ve tavsiyeler

Hepimizin günlük yaşantısı hayatın zorluklarıyla uğraşırken bedenimizle birlikte bu zorluklardan kötü etkilenmektedir.Burada sizlere bu etkileri yok edecek saç sırları konumuzdan bahsetmek istiyoruz.

woman getting her hair shampoo
Saç yıkama

İşte Güzel Saç Sırları ve Yöntemleri

woman in white dress sitting on bed
duş sonrası dinlenme

Bu saç sırları evde uygulayabileceğiniz ve harika sonuçlar elde edebileceğiniz yöntemlerdir.

Isı veren şekillendiricilerden uzak durmaya çalışın.

photo of person s hairstyle
saç şekillendirici

Özellikle bayanlar bazı zamanlar yüksek ısı yayan şekillendiricileri kullanmak zorunda kalıyorlar. Bir özel güne hazırlanıyorsanız bu şekillendirme işlemini güzellik salonlarında yaptırıcaksınız demektir. Önemli olan nokta ise güzellik salonundan püskürtmeli şekillendiri kullanmasını talep etmek olacaktır.Püskürtmeli şekillendiricler saç dokusuna daha az zarar verirler.

Yaşadınız şehrin özelliklerine göre saçlarınızı yıkayın.Saç sırları

group of people raise their hands on stadium
kalabalık insan topluluğu

Kirli ve nemli bir şehirde yaşıyor aynı zamanda günlük egzersiz programlarınıza uyuyorsanız saçınızı her gün yada iki güne bir yıkamanız ve bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.Kuru iklimi olan ve kırsal alanlarda yaşıyorsanız iki yada üç günde bir yıkayabilirsiniz.

Saçınızı yıkadıktan sonra nemlendirmeyi unutmayın.

asian woman curling hair at home
saç şekillendirici

Saç sırları konumuza devam ederken önemli bir noktayı atlamamak gerekiyor . Saç derimiz; yüzümüz gibi bir cilt türüdür ve neme ihtiyaç duyar.Her yıkamadan sonra saçlarımızı nemlendirmek önemli bir kuraldır.

Sık Sık Şampuan ve Saç Kremi değiştirmekten kaçının

anonymous young woman opening cosmetic bottle
şampuan

Daha önce keşfettiğiniz ve size iyi gelen şampuan ve benzeri ürünleri değiştirmeyin.Sık sık değişirseniz saçlarınız buna uyum sağlayamaz ve yıpranmaya başlar.İşte başka bir saç ipucu

Saç sırları saçlarımızda harika görünüm kazanmak açısından önemlidir.Şampuan ve saç kremi kullanırken bu ürünlerin aynı marka ürünü olmasına dikkat ediniz.Bileşenleri itibari ile şampuan ve saç kremi birbirlerini tamamlayacak şekilde üretilirler. Avuç için sıktıktan sonra kafa derinizden başlayarak uçlara doğru yıkama işlemini uygulayın. Eğer saçınızda tek bir noktada yoğunlaştırırsanız yıkamadan istediğiniz sonucu alamazsınız.Yıkama işleminde kan dolaşımının hızlanması için kafa derinize masaj yapmayı unutmayın.Şampuan ve saç kreminde en önemli noktalardan biriside durulama öncesi çok fazla kullanmamak. Fazladan kullanım durulamayı zorlaştırır.Fazladan kullanım iyi temizlik ve bakım anlamına gelmemektedir.

Saçlarınızı düzenli aralıklarla kestirin.

person holding black hair comb
saç kesmimi

Saç uçlarınız bir kere kırılmaya başladıysa saç kırıklarını tamir etmenin bir yolu yoktur ve giderek yayılmaya başlarlar.Burada yapılması gereken 2 ayda bir mutlaka saçlarımızın kırılmış bölümlerinden kurtulmaktır.

Kırılan saç uçlarından hızlıca kurtulmak saçlarınızın daha sağlıklı ve düzgün şekilde uzamasına yardımcı olur.

Saç sırları yazımızı beğendiyseniz diğer konularımızı takip etmeye devam ediniz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki ver
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir Cevap Yazın