Google Fotoğraflar ile 15 gb ücretsiz yedek

Google Fotoğraflar uygulaması android yada masaüstü cihazımızdaki tüm fotoğrafları 15 gb ‘a kadar ücretsiz yedekliyor.Verilierimizi şu yaşadığımız zaman içinde en güvenilir şekilde depolayabilecek firma teknoloji devi google’dan başkası olamaz. Google one üyesi olmadan planlama sayfasından 2 tb alana kadar ücretli yedekleme servisi de sağlanmaktadır.Google One üyesi olduğunuzda seçenekler artıyor.Google one üyeliği almadan önce google one nedir ? İnceleyelim.

Google Fotoğraflar ve Google One üyeliğinin avantajı nedir?

google one

Google Fotoğraflar da; Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar tarafından paylaşılan 15 GB’lık ücretsiz depolama alanıyla başlar. Google One üyesi olursanız seçtiğiniz plana bağlı olarak toplam depolama alanınız 100 GB veya daha fazla olacak şekilde artar. Google One üyeleri ayrıca Google uzmanlarından destek alabilir ve ekstra avantajlardan da yararlanabilir.

google-one-üyelik-planları
google-one-üyelik-planları

Android cihaz kullanıyorsanız Google One ile fotoğraflarınız, videolarınız, kişileriniz, mesajlarınız, notlarınız vb. dahil olmak üzere telefonunuzdaki önemli öğeleri otomatik olarak yedeklemenize ve geri yüklemenize yardımcı olur.

Google One Aplikasyonunu indirmek için tıklayın.

Desktop cihazınızda ise bilgisayarınıza Backup and Sync yazılımını indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.Bu program bilgisayarınızda hesabınızı senkronize edip bilgisayarınızdaki tüm görselleri otomatik olarak yedeklemektedir.Program windows 7 ve üzeri işletim sistemlerini destekliyor. İndirmek için tıklayın. Açılan sayfada indir butonuna bastıktan sonra yüklemeyi tamamlayınız.Bilgisayarınızdan silinmesinden korktuğunuz fotoğrafları yedeklemek sizi güvene alır. Bu yönden fotoğrafçılara özellikle tavsiye ediyoruz.Alttaki görselde indirme butonu yazan yerde çıkacaktır.

pc-program-indirme
pc-program-indirme

Senkronize etmek istemiyorsanız tek tek yada toplu olarak ve aynı zamanda Google Drive hesabımızdaki görüntüleri de ekleyebilme seçeneğimiz bulunmaktadır.

karşıdan-fotoğraf-yükleme
karşıdan-fotoğraf-yükleme

Google Fotoğraflar ile aynı zamanda film , animasyon , kolaj ve videolar oluşturan yardımcı programları da kullanmanız mümkün.Paylaşılan fotoğraflara yaptığınız yorumları, eklediğiniz mesajları görüntüleyerek kaldırmanız da mümkün.

Oluşturduğunuz albümleri ve görselleri gmail hesabı kullanan bir arkadaşınızla arşivinizi paylaşabilir dilediğiniz zaman arşivinizi cihazınıza indnrebilirsiniz.

albüm-oluşturma
albüm-oluşturma

Üst kısımdaki arama çubuğundan istediğiniz görüntünün adını yazmanız görüntüye hızla ulaşmanızı sağlamaktadır.

arama-kategorileri
arama-kategorileri

Başka güzel bir özelliği ise yanlışlıkla sildiğiniz görselin , videonun veya herhangi bir dosyanın çöp kutusunda 60 gün saklanıyor olması. 60 gün sonra sildiğiniz öğe otomatik olarak Google Fotoğraflar kotanızdan silinecektir.O ana kadar dilerseniz görseli geri yükleyebilir yeniden yedekleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki ver
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

Bir Cevap Yazın