Galaxy S30 Ultra’da iki telefoto kamera

Galaxy S30 Ultra’da Samsung’un diğer modellerinden farklı olarak görüntüye zoom yapıldığında daha yüksek çözünürlük elde edilebilecek.

Galaxy S30 Ultra’da ne gibi özellikler olacak

Samsung Galaxy S30 Ultra ile bunu 2021 amiral gemisinde sunabilir gibi görünüyor.

Güney Kore çıkışlı The Elec’e (h / t: SamMobile) göre, endüstri kaynaklarına atıfta bulunarak, en üst seviye Galaxy S30 veya Galaxy S21 modelinde iki telefoto kamera içeren dörtlü bir arka kamera kurulumu olacak. Daha spesifik olarak, çıkış, Galaxy S30 Ultra modelinin 10MP 3x zoom kamera ve 5x periskop lensi kapsayacağını belirtiyor..Ayrıca, Galaxy Note 20 serisinde gördüğümüz gibi, Galaxy S30 serisinin ekstra telefoto lense yer açmak için 3D ToF sensörlerinden vazgeçeceğine inanılıyor. Kameraların geri kalanının S20 Ultra’da görülen aynı atıcılar, yani 108MP ana kamera, 12MP ultra geniş kamera ve 40MP selfie atıcı olduğu söyleniyor.


İki telefoto kamera kullanıcılara nasıl fayda sağlayabilir?

Telefoto kameraya sahip olmanın bir zorluğu, yerel yakınlaştırma faktörünün üstünde veya altında görüntü kalitesinin düşme eğiliminde olmasıdır. Örneğin, Huawei P30 Pro’da yalnızca 5x periskop kamera bulunur ancak 5x’in altındaki zoom çekimleri için ana kamera ve periskop atıcıdan gelen görüntüleri birleştirir. Bu çözümün bir yan etkisi, 5x’in altında çekim yaparken bir resmin kenarlarında genellikle daha az ayrıntı bulunmasıdır. Dolayısıyla, 5x yakınlaştırmalı çekimlerin harika görünmesi gerekirken, altındaki her şey ayrıntılı olarak bir düşüş görüyor.

Bu nedenle, son zamanlarda iki telefoto kameralı telefonların ortaya çıktığını ve esasen yakınlaştırma kapsamındaki bir boşluğu doldurduğunu gördük. Xiaomi Mi Note 10, ilkler arasındaydı (2x ve 3.7x sensörleri) ve o zamandan beri Huawei P40 Pro Plus (3x ve 10x), Xiaomi Mi 10 Pro (2x ve 3.7x) ve Vivo ile birleştirildi. X50 Pro Plus (2x ve 5x).

İnceleme Videosu

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki ver
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

Bir Cevap Yazın