Doğum günü mesajları 2021

Doğum Günü mesajları yazımıza hoşgeldiniz. Yeni bir yaşa başlangıç ve yeni umutlardır bazen..

Pastanın üzerinde çoğalan mumlar sizin ömrünüzden geçen 1 yıldan veya yaş gününden daha çok şey ifade etmektedir. Çok hızlı bir şekilde kayıp geçen zaman kavramı için bile 365 gün 6 saat çok şeyi ifade eder. İçerisine çok yaşanmışlıklar, anılar, arkadaşlıklar, mutluluklar ve hüzünler sığabilir. Yeni bir bilgi, yeni bir iş, yeni bir eş ve belki yeni bir can.. 1 yıl insana çok şey katabilir. Değer verdiklerinizin doğum gününü kutlamak belki de tüm bu yaşanmışlıklara ortak olmak anlamına gelir. Üstelik sadece birkaç güzel söz ile..
Bu yazımızda sevdikleriniz için en güzel doğum günü mesajlarını farklı başlıklar altında toparladık.

Yeni bir yaşa adım atılan doğum günleri birçok kişi için büyük anlamlar içeriyor. Doğum günlerini kutlamak için sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz doğum günü mesajlarını içerğimizde. İşte anlam yüklü doğum günü mesajları…

Doğum günü mesajları

doğum günü pastası

Yakınınızın, eş, dost veya kardeşinizin doğum gününe istinaden birkaç güzel kelam etmek, çok eski zamanlardan beri süregelen en naif ve samimi hissiyatlardan biridir. Günün anlam ve önemine uygun anlamlı sözler söylemek, sevdiğiniz insanın doğum günü mutluluğuna ufakta olsa katkıda bulunmak istersiniz. Bunu başarmak çok büyük efor gerektiren bir iş de değildir aslında. Samimi duygularla dile getirilmiş anlamlı bir doğum günü mesajı yeter de artar. Bu kadar kolay gerçekleştirilebilecek nezaket örneğinin getirisi her iki taraf için de bolca mutluluk, daimi yakınlık bağlarının güçlenmesi ve insan olduğumuzu hatırlamak olacaktır. Elde edilecek güzellikler açısından düşünüldüğünde bu kadar basit bir kazanım için fazla düşünmenin, başka hesaplar yapmanın anlamsız olacağıdır..  Sizin için seçtiğimiz komik, sade veya uzun birbirinden farklı anlamlı doğum günü mesajlarına bir göz atmanızda fayda var;


-Yeni yaşın umuyorum sana mutluluk getirecek. Belki de ilerdedir yaşanacak günlerin en güzelleri. Doğum günün kutlu olsun!

-Bazen insanlar güzeldir. Sadece görünüşleriyle değil. Sadece söyledikleriyle değil. Olduklarıyla. Varlığın hayatıma anlam katıyor. İyi ki doğdun, iyi ki varsın..

-Bugün hep gülümse ve her zaman gülümsemek için bir neden bul kendine. Evet, belki yıllar katmaz hayatına ama, muhakkak “hayat katar” yıllarına. Doğum günün kutlu olsun.

-Hayatının geri kalanı yüreğinin güzelliği gibi sevgi dolu geçsin. Hep mutlu olman dileğiyle… Doğum günün kutlu olsun!

-Her yeni yaşında mutluluğa uçarak ulaşmanı, geleceğin sana kalbindeki tüm dilekleri vermesini diliyorum. Doğum günün kutlu olsun.

– Anlamlı Doğum Günü Mesajları

doğum günü pastasına üflenirken

-Belki yanında değilim ama bil ki bugünü kalbimin en derin yerinde seninle kutluyorum. Nice yıllara.

-Ama coşkun, ama yorgun, bir yıl daha geçiyor yaşamından.. Olsun. Sevgilerin en güzeli ile yoğrul, doğum günün kutlu olsun.

-Bugün seni düşünen birinin olduğunun sevincini hisset ve mutlu ol! Tüm dileklerinin gerçekleşmesi dileğimle.. Nice yıllara…

-Dilerim yeni yaşında mutlulukların en güzelini yaşar, başarı merdivenlerini rahatlıkla tırmanırsın. Dilerim yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. Mutlu yaşlar.

-Sakın üzülme hayatın hızına, en güzel yıllar çabuk geçenlerdir… Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun. Çünkü sana çok yakışıyor. Daha nice mutlu yıllara…

-Her doğan güneşte umutlanacağın yeni bir gün ve batan güneşte mutluluğuna mutluluk katacak yeni bir gece olacak yeni bir yaş diliyorum. İyi ki doğmuşsun…

DOĞUM GÜNÜ MESAJLARI VE SÖZLERİ

pasta

-Üzgünüm, belki yanında değilim ama bil ki kalbimin en derin yerinde bugünü seninle beraber kutluyorum. Yakında görüşmek üzere, nice yaşlara.

-Bugün geride kalan bir yaşını daha doldurmanın mutluluğunu yaşarken geleceğin sana kalbindeki tüm dilekleri vermesini diliyorum. Doğum günün kutlu olsun.

-Yılların sormadığı, yolların yormadığı, arkadaşların unutmadığı bir ömür için bu doğum günün yeni bir başlangıç olmasını dileriz. Doğum günün kutlu olsun.

-Yeni yaşında kalbinin olabildiği kadar sevmem ve her zamankinden daha çok sevilmen dileğiyle yeni yaşın mutlu, doğum günün kutlu olsun.

-Her mum hayatının ışığıdır, pastanda ki mumlar çoğaldıkça yaşamın daha çok aydınlanacaktır. Yeni ışığın hayırlı, doğum günün kutlu olsun…

-Dilerim yeni yaşında mutlulukların en güzelini yaşar, başarı merdivenlerini rahatlıkla tırmanırsın ve dilerim yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. İyi ki doğdun.

-Ne dersin bugünü en güzel günlerin başlangıcı yapalım ve bugün en kötü günün olsun! Doğum günün kutlu olsun.

-Bir umut serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk doğsun günlerine, bin bir hayalin gelecekle buluşsun, her şey kendin gibi güzel olsun. Nice mutlu yıllara.

-Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Nice seneler.

-Geçmişe bakan geleceği göremez. Geleceği göremeyen ilerleyemez. Hayatta hep emin adımlarla ilerle. İyi ki doğdun.

-Yaşadığın anılarını ileride gülerek hatırlayacağın, hayatında acıdan çok neşenin olacağı güzel bir yıl olması dileğiyle. İyi ki doğdun, güzel yaşlara ve günlere…

-İnsanın hayata tutunması için geçerli sebepleri olması gerekir. Sen benim en büyük sebebimsin. Kardeşten yakın insan. İyi ki doğdun. Doğum günün kutlu olsun.

-İnsanlar tek bir şey düşünmez çok şey düşünür. Düşündüklerini gerçekleştireceğin bir yıl olsun. İyi ki doğdun.


Doğum günü Mesajları – Sade Doğum Günü Mesajı

Herkes her zaman süslü, şatafatlı, aşırı romantik veya fazla samimi sözler kullanmayı sevmeyebilir. Özellikle erkekler, yakın bir erkek arkadışının doğum gününü kutlarken konuyu çok fazla sulandırmak istemez. Daha sade doğum günü mesajlarıyla amacına uygun olarak, tebriğini net şekilde sunmak ister. Bu yazımızda sizleri de düşündük ve hayatın her alanında herkesle mesafeyi korumak isteyenler basitsade ve etkili doğum günü sözlerini listeledik.


-Tüm hayallerinin gerçekleştiği ve hayatının her döneminde mutlu ve sağlıklı olduğun bir ömür diliyorum. Doğum günün kutlu olsun…

-Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın.. Doğum günün kutlu olsun!

-Yeni yaşında kalbinin alabildiği kadar sevmen ve her zamankinden daha çok sevilmen dileğiyle. Yeni yaşın mutlu, doğum günün kutlu olsun.

-Yaşa. Sev. Gül!  Yaşın kaç olursa olsun her şeyin en güzeli seninle olsun. Nice mutlu, neşeli ve yaşam dolu yaşlara…

-Hayatı yenecek kadar güçlü, hayattan beklentilerini alacak kadar umutlu, umudunu yitirmeyecek kadar inançlı, mutlu ve sevgi dolu günler senin olsun

Kardeşe Doğum Günü Mesajı

Candan öte” deyimini heralde en çok canımız kadar sevdiğimiz kardeşimiz için kullanırız. En yakın dost, en yakın sırdaş, en güvenilir arkadaştır bizim için. Hem erkek kardeşler, hem abla – kardeş arasında sonsuz bir sevgiyle görünmez bir bağ vardır. Çoğu zaman kardeşin doğum günü kendi doğum gününüzden daha önemlidir. Basit bir doğum günü mesajı yerine uzun uzun yazmak gelir içinizden.

Genelde ablaya doğum günü mesajı yazarken daha duygusal ifadeler seçmeye özen gösterip, onun hayatınızdaki en önemli insan olduğuna değinmeniz uygunken, abladan erkek kardeşe doğum günü mesajları genelde küçük erkek kardeşin haylazlığı, korumacılığı, çocuksu halleri ve hissettirdiği sonsuz sevgiyle ilişkilendirdiğinde daha samimi olabilmektedir. Sizin için seçtiğimiz “canım kardeşime doğum günü mesajı” temalı güzel sözlerimizden esinlenerek kendiniz de güzel bir kardeşe doğum günü mesajı alternatif çıkarabilirsiniz. Hernekadar artık tamamen dijitalleştiğimiz bu zamanlarda, mektup yazma popülaritesini kaybetse de, nostaljik bir kutlama yapmak isteyenler kardeşine doğum günü mektubu hazırlayabilir. Özellikle ablaya yazılacak bir doğum günü mektubu onu oldukça duygusallaştıracaktır.

Sevgi Dolu Doğum Günü Mesajları


-İlk dünyaya gelişinde kıskanmıştım seni, kavga ettik, didiştik ama bil ki; hep sevildin. Mutlu yıllar!

-Tüm yaşadıklarımız ve yeri doldurulamaz hatıralar için teşekkürler. Sana doğum gününde bir sürü dilek gönderiyorum canım kardeşim.

-Kardeşlik son bulmayan arkadaşlıktan doğar. Bugün hep gülümse mutluluğun kadar. İyi ki doğdun.

-Şefkatli bir kardeşe hayatımda yer verdiğin için Allah’a şükrediyorum. Doğum günün kutlu olsun. Hayatta her şeyin en iyisi senin olsun

-Hayal edebildiğim en büyük hazinem kardeşim olarak yaşıyor. Doğum günün kutlu olsun.

-Yıllar boyunca yanımda olduğun için iyi ki doğdun kardeşim.


Sevgiliye Doğum Günü Mesajı

Kabul edelim; mesele sevgiliye güzel sözler söylemek olduğunda hepimiz romantik prensler veya duygusal prensesler olamayabiliyoruz. Kimileri bu konuda insan üstü bir yeteneğe sahipmişcesine, sevgiliye yazılabilecek en romantik doğum günü mesajlarını kolayca dile getirebiliyor. Eşe doğum günü mesajı yazarken bile işin içine birazcık romantizm katmayı çoğu kez akıl edemiyoruz (belki de beceremiyoruz). Hiç görüşmediğimiz uzaktaki sevgiliye Can Yücel şiirinden doğum günü mesajı çıkarmak gibi parlak fikirlerimiz oluyor zaman zaman, veya yazılı iletişimin tek iletişim aracı olduğu yıllarda yazılan uzun doğum günü mektuplarından alıntılarla mesaj örnekleri çıkarmaya çabalayabiliyoruz. (: Bunların hepsinin tek sebebi sevgiliye verdiğimiz değer ve sıradan bir kaç söz yerine fazlasını yapmak isteyişimiz. Aynı dertten muzdarip duygusal ama duyguları yazıya dökmek konusunda biraz acemi olanlarımıza referans olacak seçtiğimiz “sevgiliye doğum günü mesajlarını” incelemenizi öneririz.


-Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Daha nice doğum gününü beraber geçirmek dileğiyle…

-Sen; en güzel şiirlerin bile kuramadığı kafiyesin. İyi ki doğdun, iyi ki seni tanımışım!

-Sen.. Saç tellerine kadar sevdiğim. Varlığına ne kadar şükretsem az. İyi ki doğdun, iyi ki varsın!

-Aslında düşündüklerim, yazdıklarım belki de çok saçma şeyler ama sana yazınca tüm cümleler, tüm kelimeler, tüm heceler, tüm harfler çok değerli oluyor. Tıpkı hayatımdaki en değersiz ve anlamsız şeylerin seninle anlam bulması gibi. Benim için çok ama çok değerlisin. İyi ki doğdun, iyi ki varsın!

-Sen hayata ne verirsen, hayat sana daha mükemmelini verirmiş. Ben hayata ne verdim bilmiyorum ama bana ummadığım kadar değerli olan seni verdi. İyi ki doğdun iyi ki benimlesin. Her şeyim seni çok seviyorum.

-Kalp midir insana sev diyen, yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı? Sevdiğim doğum günün kutlu olsun.

-Bugün senin doğum günün.. İyi ki doğmuşsun.
Keşke kuru bir mesajla değil de, yanı başında gözlerinin içine bakıp kutlayabilseydim. Kocaman, sanki hiç bırakmayacakmış gibi sarılabilseydim sana…

-Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı,sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki doğdun bir tanem.

İngilizce Doğum Günü Mesajları

Dünyanın global dili olarak kabul edilen “İngilizce”yi yeterli imkanlar olmadığında öğrenmek mümkün olmayabiliyor. Tabi bu durum sadece İngilizce bilen bir arkadaşınızın doğum gününü kutlamanıza engel değil. Yabancı bir arkadaşınızın doğum gününü kutlamak istediğinizde “Happy Birthday”den fazlasına ihtiyaç duyarsanız diye ingilizce doğum günü sözlerini derledik. İster İngilizce doğum günü mesajı isterseniz kart mesajı olarak kullanabileceğiniz bu sözler ile yabancı dil bilmiyor olsanız bile hissiyatınızı doğru şekilde ifade etmiş olacaksınız.


-May your birthday remind you of yesterday’s stories, today’s fortune and tomorrow’s dreams.

-I hope you get all that you desire on this day, you deserve all the happiness in the world.

-The distance between us grows but so does our love for each other. Happy Birthday.

-Your smile entices me, your warmth caresses me, you are the reason I see things positively. Happy Birthday!

Mevlananın aşk dolu sözlerini öğrenmek için TIKLAYIN

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki ver
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

Bir Cevap Yazın