Bilim Kurgu Film Önerileri Kaçırmayın

Bilim kurgu film önerileri olarak günümüzde çok beğenilen ve kaçırdıysanız üzüleceğiniz bir çok filmi sizlerle paylaşacağız.

Bİlim Kurgu Film Önerileri

Bilim Kurgu Film Önerileri olarak sizlere filmin afişi ve trailerini sunuyoruz.

REKLAM

Prometheus Yapım yılı (2012) – Bilim Kurgu Film Önerileri

bilim kurgu (4)
bilim kurgu (4)

2089 yılında, iki arkeolog tarafından İskoçya yakınlarında keşfedilen antik bir kalıntının ayrıntılarında bir yıldız haritası fark edilir. Bu iki arkeolog, Elizabeth Shaw ve Charlie Holloway, buldukları bu kalıntıları kendilerine Prometheus adını verdikleri ekipteki arkadaşları ile paylaşır ve bu haritaların LV-223 adında bir gezegeni tarif ettiği düşünülür. Weyland Corporation’ın yaşlı CEO’su olan Peter Weyland, hemen bu gezegene bir seyahat finanse eder. Vardıkları gezegenin Dünya’ya çok benzediğini fakat aşırı nitrojen içerdiğinden dolayı yaşam belirtisi gözlemlerler. Burada aradıkları taş yazıtlarını bulmaya çalışırken, bir insansı kafatası ve vücudu keşfederler. Bunun, insanları Dünya’ya getiren “mühendis” adı verdikleri yaratıklardan olduğunu düşünürler. Kalıntıları gemiye götürüp incelemeye başlayan ekip bu yaratıkların soyunun tükendiğini düşünmektedirler. Geminin laboratuarında insan DNA’sı ve mühendis DNA’sını karşılaştıran ekip üyelerinden birisi, DNA silindirinin içindeki sıvıdan birazını Charlie’nin içeceğine karıştırır ve bir süre sonra Charlie ile Elizabeth ilişkiye girerler.

Charlie çok hızlı bir şekilde hastalanmaya başlar ve keşiften dönerlerken Vickers onu gemiye almak istemediğinden ateş silahı ile öldürür. Hamile kalması olanaksız olan Elizabeth’in ise hamile olduğu öğrenilir. Ekibin neredeyse tamamı yaratıklar tarafından saldırıya uğrayıp öldürüldüğünden, Elizabeth başka bir gemi ile Dünya’ya elinde bulunan DNA sıvısıyla birlikte dönerek araştırmalarına devam eder. Geniş oyuncu kadrosunda Noomi Rapace, Michael Fassbender ve Charlize Theron birçok ünlü yüz bulunuyor . Bu aksiyon, macera, bilim kurgu filminin yönetmeni ise Ridley Scott’tır. Bilim Kurgu Film Önerileri

PASİFİK SAVAŞI – Bilim Kurgu Film Önerileri

bilim kurgu (2)
bilim kurgu (2)

Aksiyon, macera ve bilim-kurgu türlerindeki Pasific Savaşı filmi, 2013 yılında seyirciyle buluşmuştur. Travis Beacham tarafından senaryosu yazılmış ve yönetmenliği Guillermo del Toro tarafından yapılan ABD yapımı filminin başrolünde, Sons of Anarchy dizisi ve Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filminden elde ettiği başarılarla da tanınan Charlie Hunnam oynamaktadır. Filmde Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day, Ron Perlman, Max Martini ve Robert Kasinzky gibi birçok ünlü isim de bulunmaktadır. 


Film aynı zamanda 3D olarak da gösterime sunulmuştur.2014 yılında Annie Awards’da filmin oyuncuları Michael Balog, Ryan Hopkins, Pat Conran ve Florian Witzel ödül almışlardır. Aynı zamanda film çıktığından itibaren görsel efektleri ile eleştirmenlerden ve izleyicilerden güzel yorumlar toplayan Pasifik Savaşı, 2013 yılında Hollywood Film Awards’da En İyi Görsel Efekt dalında ödül almıştır. Film diğer birçok dalda ve birçok ödül töreninde birçok ödüle aday gösterilen bir yapımdır. 
Prodüksiyonunu Warner Bros. Ve LegendaryEntertainment’ın üstlendiği bu aksiyon, macera ve bilim-kurgu filmi, Amerika’da ortalama bir başarı sağlarken, diğer ülkelerde yaptığı gişelerden 407 milyon dolar gibi bir hasılat yapmıştır.

2020 yıllarında bu dünyaya ait olmayan birtakım yaratıklar Büyük Okyanus’un derinliklerinden ortaya çıkmaya başlarlar. Bu yaratıklar Kaiju adı verilen devasa ve korkunç yaratıklardır. Bu devasa yaratıkların Dünya’yı yok etmesini engellemek için girilen savaştır Pasifik Savaşı. 
Bu savaşta, Kaijuları alt etmenin tek yolu onların boyutlarında ve güçlü robotlar yapmaktır. Dünya ülkeleri bir araya gelip bu yaratıklardan kurtulmak için el ele verip devasa robotlar üretmek için çalışmalara başlarlar. Üretilen bu robotlara Jaeger adı verilir. Bu devasa robotlar, talimatlarını pilotlardan alan ve beyin gücü sayesinde çalışan makinelerdir. Ancak yaratıkların gücünü hafife almamak gerekmektedir. Jaegerlar bile bu yaratıkları durdurmak ve felaketi önlemek için yetersiz kalmıştır. Onca çaba ve emekle hazırlanan bu devasa robotların Kaijular karşısında hiç şansı olmaması herkesin umudunu yitirmesine sebep olur. Hiç umut kalmamışken birden ortaya eski bir pilot ve yanındaki stajyeri çıkar. Bilim Kurgu Film Önerileri

Pasifik Savaşı 2 isyan – Pacific Rim 2 – Bilim Kurgu Film Önerileri

bilim kurgu (1)
bilim kurgu (1)

5 sene aradan sonra serinin ikinci filmi olan Pasifik Savaşı İsyan, 2018 yılında izleyicileriyle buluşmuştur. Filmin ilk bölümünde yönetmenlik yapan Guillermo del Toro yerine bu defa Daredevil ve Spartacus: Kan ve Kum filmlerinde büyük başarı yakalayan Steven S. De Knight yönetmenlik yapmıştır. Pasifik Savaşı İsyan filminin oyuncu kadrosunda ilk Pasifik Savaşı filminden farklı olarak John Boyega, Scott Eastwood, Cailee Spaeny ve Rinko Kikuchi gibi isimler yer almaktadır. 


Macera ve aksiyonun hiç durmadığı bu bilim-kurgu filmi çeşitli dallarda ödüllere aday gösterilmiştir. Serinin önceki filminin Imdb puanı 6.9 iken Pasifik Savaşı İsyan filminin Imdb puanı 5.6’dır. İlk filminde 2020 yılında Pasifik okyanusunun derinlerinden çıkan Kaiju adı verilen birtakım devasa yaratıkların yol açtığı felaketi konu almışken, bu filmde 2035 yılında meydana gelen başka bir Kaiju tehdidiyle karşı karşıyalardır. 
10 yıl önceki savaşta kahramanlıkları esnasında hayatını kaybeden Stacker Pentecost’ın oğlu o sıralarda Jaeger pilotluğu eğitimleri almaktadır. Ancak babasının ölümü üzerine eğitimi yarım bırakır. Şimdilerde eski bir Jaeger pilotu olan Jake Pentecost, Los Angeles civarlarında, Jaeger parçalarını kara borsada alıp satarak geçimini sağlayan bir adam haline gelmiştir. Eğitimine devam ettiği sıralarda umut vaat eden bir pilot olan Jake, artık kanunsuz işler peşindedir.

Mako Mori adındaki kız kardeşi, onun bu suç dünyasından çıkması için ona son bir şans verir. Yeni bir savaş olma olasılığına karşı yetiştirilen gözü pek pilot eğitimlerinin liderliğini yapmakta olan Mako, erkek kardeşi Jake’i kanunsuz işlerden kurtarıp yanına almak istemektedir. 
Dünya yeniden bir Kaiju tehlikesi altındadır. Jake, yetenekli bir pilot olan Lambert ve genç bir Jaeger hackerı olan 15 yaşındaki Amara ile bir ekip kurar. Jake’in pek de kaybedecek bir şeyi yoktur. Hayatındaki tek değerli varlık olan ve ailesinden ona kalan Mako için elinden geleni yapmak için mücadele etmeye söz verir. Gelmiş geçmiş, dünyanın en iyi savunma hattını oluşturan Jake dünyayı ve kız kardeşini bu felaketten kurtarmak için canı pahasına savaşacaktır ancak bakalım Jake geçmiş olan duygularını bastırıp yeniden amansız bir pilot olabilecek midir?

ALİEN COVENANT 2017 – Bilim Kurgu Film Önerileri

Tamamı 2 saat olan 2017 yapımı olan ve Amerikan korku ve bilim kurgu kategorilerindeki Alien: Covenant filminin ülkemizde vizyona giriş tarihi 12 mayıs 2017’dir. Alien serisinin altıncı Prometheus serisinin ise ikinci filmi sayılan filmin yönetmenliğini 4 kez Oscar En İyi Yönetmen ödülüne aday olan 44 ödül sahibi ve 98 ödül adaylığı bulunan ünlü yönetmen Ridley Scott yapmaktadır. Senaryosunu ise Jack Paglen ve Michael Green’in kaleme aldığı hikayeden John Logan ve Dante Harper beyaz perdeye uyarlamıştır.
Başrollerinde Jussie Smollett, Katherine Waterson, Billy Crudup, Danny McBride, Demien Bichir, Carmen Ejogo, Michael Fassbender ve Callie Hernandez’in bulunduğu film Australian Production Design Guild Ödüllerinde, APDG Ödülü ve Golden Trailer Ödüllerinde En iyi korku filmi ödülü almıştır. Film ayrca 13 ödüle de aday olmuştur.


2104 yılında Prometheus filminde uzak gezegen uydusu LV-223’ün facia dolu keşfinden neredeyse 11 yıl sonra, derin uzay keşif ve kolonize gemisi USCSS Covenant uzak gezegen Origae-6’ya doğru içerisinde 2000’den fazla kolonist insan ile yeni bir dünya kurmak için ilerlemektedir. İçerisindeki insanlar yolculuğun uzun sürmesi gerekçesi ile kış uykusuna benzer bir uykuda tutulmaktadırlar. Bir hata sonucunda koloninin kurucuları gidecekleri gezegenden başka bir gezegene inerler. Gezegenin yaşam koşulları Dünya ile benzerdir fakat yaşayan varlıklar hiç benzememektedir. İnsan algısının üzerindeki varlıklarla karşılaşmak ve onlarla savaşmak zorunda kalan koloni insanları zor durumlar ile karşı karşıya kalırlar.


Barışçıl bir koloni görevi bir hata sonucu umutsuz bir derin uzay kurtarma operasyonuna dönüşmüştür. Dünya benzeri gezegene keşif için indiklerinde ekibin önemli bir grubuna saldırılır ve çoğu öldürülür. Neomorph adı verilen yaratık ilk saldırıdan kalan ekibe de saldırır ve bir tanesini daha öldürür. Önceki Prometheus görevinden sağ kurtulanlardan biri olan David bir tanesini korkutup kaçırırken yaratıklardan bir tanesini diğer ekip üyelerini öldürürler. İnsanları içlerinden delip patlatarak öldüren yaratıklara karşı son derece düşük savunmaları olan ekip, gezegenden kurtulmanın bir yolunu aramaktadır. Ancak Neomorphlardan daha büyük yaratık Xenomorph öldürülmeden bunu yapamayacaklardır. Çünkü o oldukça Neomorphlar’da ekibin üyelerini birer birer öldürmeye devam edeceklerdi.Bilim Kugru Film Önerileri

Young Ip Man: Crisis Time

İlk kez 8 Ekim 2020 tarihinde Çin ülkesinde yayınlanarak izleyicilerin beğenisine sunulan ve böylelikle film sektörüne de giriş yapmış olan The Young Ip Man: Crisis Time, 1917 yılının Hong Kong’una gidiyor. Usta dövüşçü Ip Man’in yaşadığı oldukça tehlikeli bir kriz zamanının konu alındığı film, serinin devam filmleri için bir başlangıç hikayesi niteliği taşımakta.

Uzak doğu dövüş sanatlarının ustası, efendisi, lideri olarak da tanımlanan İp Man, her zaman iyinin yanında, kötünün arkasında durmuş, dürüstlüğü ve yeteneklerini sadece gerektiği yerde gerektiği şekilde kullanmasıyla getirdiği adaletiyle tanınmıştır. 1917 yılında Hong Kong’a tamamen okumak için bir yolculuk yapan Genç İp Man’in okul hayatı, hiç umulmadık ve trajik bir şekilde son bulmak zorunda kalacaktır. Genç İp Man’in eğitim aldığı okulda bir İngilizce konuşma yarışması düzenlenmektedir.Ancak o gün, İp Man’in eğitim ve öğretim hayatının bitip, kriz anında nasıl öne çıkarak yeni bir hikayenin başladığına tanık oluyoruz. İngilizce yarışması sırasında okula yapılan hain bir saldırıda, birçok kişi rehin alınıyor ve gözler Genç İp Man’e çevriliyor.


8 Ekim 2020 tarihinde ilk kez Çin ülkesinde vizyona girerek efsanenin severleriyle buluşan ve izleyicilerin beğenisine sunulan The Young İp Man: Crisis Time filminin yönetmenlik koltuğunda, uzak doğu dövüş sanatları filmlerinden tanıdığımız, Ip Man: Kung Fu Master filminde de yönetmenlik yapmış olan Liming Lii ismi oturuyor.


Senaryo yazımı hakkında resmi bilgilerin verilmediği filmle ilgili oyuncu kadrosuna göz atıldığında ise karşımıza yine uzak doğu dövüş sanatları ile alakalı Yip Man 3, This Is Sanlitun ve Xun Long Jue isimli yapımlarda yer almış olan Jonathan Kos-Read, Xi You Ji ve The Void Evidence gibi filmlerde oyunculuk deneyimi bulunan Feng-bin Mou ve The Tattooist isimli yapım haricinde bir sinema geçmişi bulunmayan kadın oyuncu Yuqing Shi çıkıyor.
Bu isimlerin dışında hakkında çok fazla bilgi verilmeyen 89 dakikalık Young Ip Man: Crisis Time filminde, başrol olarak karşımıza çıkan oyuncular harici 2001 yılındaki Zhong an liu zu filmi dışında bir sinema geçmişi bulunmayan Xiaohu Tong ve 1 adaylığı bulunan Wenhao Zhao isimlerini görüyoruz.Bilim Kurgu Film Önerileri

Doğaüstü – Chronicle

bilim kurgu (6)
bilim kurgu (6)

Meraklı, haşarı ve liseli üç sıkı arkadaş, şans eseri keşfettikleri bir yer altı tünelinde, kendilerine doğaüstü güçler kazandıracak bir ‘şeyle’ karşı karşıya gelirler. Ve aynı gün içinde üçü de sadece düşünce gücüyle çevrelerindeki canlı-cansız her şeyi kontrol edebilir hale gelirler. Başta sadece ortalığı karıştırmak ve eğlenmek için kullandıkları bu süper güçler, kısa sürede insanların hayatlarıyla oynadıkları bir kumara, oyuna dönüşecektir. Tüm bu süreçte ise kamera kayıttadır… Genç yönetmen Josh Trank’in ilk uzun metrajlı sinema filmi olan yapımın başrollerini Michael B. Jordan, Dane DeHaan, Alex Russell paylaşıyor. Senaryo ise Max Landis’e ait. Amerika’da 3 Şubat 2012’de gösterime girmesi planlanan filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise 13 Nisan 2012…Bilim Kurgu Film Önerileri

Zıplayıcı – Jumper

bilim kurgu (9)
bilim kurgu (9)

Babasıyla birlikte yaşayan Davey evde mutsuz ve huzursuzdur. Artık daha fazla sabredemeyecini düşünen Davey evden kaçmaya karar verir. Fakat nereye gideceğini, nerede yaşayacağını bilemez. Bu soruna bulacağı çözüm ise istediği heryer olacaktır. Zamanla özel bir yeteneği olduğunu ve çok yüksek mesafelere zıplayabildiğini öğrenen Davey bu nedenle başının belada olduğunu ise sonradan farkedecektir.

Hayat – Life

bilim kurgu (8)
bilim kurgu (8)

Altı uzay bilimci astronot, Mars’ta yaşam belirtileri bulma amacıyla Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bir araya gelirler. Ama Kırmızı Gezegen’de buldukları tek hücreli organizma bekledikleri etkiyi yaratmayacaktır. Bilim insanları, yaptıkları bu önemli keşfin heyecanını yaşamaya fırsat bulamadan, daha vahim ve hatta daha önemli bir başka gerçeği keşfederler. Buldukları canlı türü yıllar önce Mars’ta yaşamın sonunu getirmiştir ve şimdi de Dünya üzerindeki yaşam için tehlike oluşturmaktadır.

Astronotlar bu organizmayı yok etmek zorundadırlar ama bu sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Bulunan canlı formunu anlamak ve yok etmek için atılan her adım geri teper ve işleri içinden çıkılmaz bir noktaya getirir. Alanında uzman bilim insanları ile bu kötücül varlık arasında bir zeka yarışı başlar ve astronotların rakibi sandıklarından çok daha zekidir. Uzayın derinlerinde soluk kesen, gerilimi hiç azalmayan filmin başrollerinde ünlü Hollywood yıldızı Jake Gyllenhaal ve Deadpool rolüyle tanınan Ryan Reynolds yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise İsveçli yönetmen Daniel Espinosa oturuyor.

SNOWPİERCER – KAR KÜREYİCİ

bilim kurgu (3)
bilim kurgu (3)

Bilimsel araştırmalar sırasında küresel ısınmayı durdurmak için yapılan bir deney bir felaketle sonuçlanır ve insanlık tekrar buzul çağını yaşamak zorunda kalır. Tıl 2031 Büyük felaketten kurtulan bir grup insan yaşamak için Snowpiercer adında bir trene sığınırlar. Snowpiercer Treninde insanlar ayrışmış bir şekilde ikiye ayrılmıştır bir kısmı yöneten diğer kısmı yönetilen.
Snowpiercer full hd film izle iyiseyirler diler.

GUNDALA

bilim kurgu (7)
bilim kurgu (7)

Sancaka’nın babası onun gözleri önünde öldürülmüştür ve bunun üzerine yağmur sırasında Sancaka’ya şimşek çakar ve Sancaka için artık her şey eskisinden çok farklıdır. Hain planları olan bir adam halkın pirinç stoğuna bir ilaç karıştırır ve bu ilacın özelliği doğacak çocukları ahlaksız, kötü birisi olarak doğmalarını sağlayacaktır.

Halk bu olayı öğrenince her yerde isyanlar çıkar ve bu pirinçten yiyen hamile kadınlar ne yapacaklarını şaşırırlar. Bu sırada Sancaka büyümüş ve şimşek çakması aslında onu kötü yönde değil iyi yönde etkilemiş ve süper güç sahibi olmuştur. Sancaka kendisine Gundala ismini vererek kötülükle savaşmaya yemin eder. Pirinç zehirlenmesi olayını öğrenen Sancaka bu işin arkasındaki adamı bulmaya karar verir. Sancaka bu kişinin peşindeyken bir yandan da bu serumun panzehiri bulunur ve dağıtılmaya başlanır. Ancak olayların gerçek yüzü çok daha farklıdır. Film Endonezya’nın ünlü bir çizgi romanından alıntıdır.

APOLLO11

bilim kurgu (5)
bilim kurgu (5)

İnsanoğlunun tarih boyunca uzaya ve gök cisimlerine olan ilgisinin ilk kez Jules Verne’in, “Ay’a Yolculuk” kitabıyla detaylı olarak hayal edilmesinin üzerinden yıllar geçtikten sonra bilim nihayet bu hayali gerçekleştirebilecek ilerlemeyi gösterdi ve içerisinde Neil A. Armstron, MichaelCollins ve Edwin E. Aldrin Jr.’ın bulunduğu Apollo 11 isimli bir uzay aracı ile Ay’a Yolculuk gerçek oldu. Bu yolculuğu, hazırlık evresini, kalkış anını ve astronotların uçuş boyunca yaşadıklarını, özellikle iki astronotun insanlık tarihinin en tehlikeli görevlerden bir tanesini gerçekleştirmesini saniye saniye gözler önüne seren film, bu astronotların yaşadığı duygusal ve profesyonel dalgalanmaları konu alıyor. Gerçek belgelere dayanarak hazırlanan filmde Apollo 11 görevine ait bazı gerçek görüntülerin kullanılması da hikayeyi daha bir eşsiz ve ölümsüz kılıyor. Yönetmenliğini Todd Douglas Miller’ın üstlendiği belgesel türündeki film, insanlık tarihinin en önemli görevi olan Apollo 11’in her adımını izleyiciye sunuyor.

Anasayfaya Dönmek için TIKLAYINIZ

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki ver
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

Bir Cevap Yazın